Gałęzie przemysłu > Automatyka budynkowa

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ JEST CELEM.
MAKSYMALNA WYJDANOŚĆ NASZĄ DROGĄ.

Systemy typu BMS (Building Management Systems) i automatyka budynkowa są relatywnie nowymi zagadnieniami. Parę lat temu było to ciągłe postrzegane jako utopia, że w budynku więcej niż proste wyłączanie ogrzewania w nocy może się  odbywać automatycznie. Potrzeba zaawansowanych systemów sterowania przyszła razem z rewolucją energetyczną i całkiem racjonalną świadomością, że nawet najbardziej pro-ekologiczna osoba nie myśli cały dzień czy gdzieś w budynku lampa niepotrzebnie się nie świeci.

Sterowniki VIPA są sprytniejsze niż wiele innych schematów działania.

Zasłonięcie żaluzji zamiast podkręcania klimatyzacji, nie pozwolenie aby pomieszczenia całkowicie się wychłodziły ale efektywne sterowanie ogrzewaniem, identyfikacja i graficzne przedstawienie strat energii – w takich detalach tkwią potencjalne oszczędności. A CPU VIPA ze zintegrowanymi interfejsami do innych systemów magistralowych wykonują te czynności lepiej niż jakikolwiek inny dozorca kiedykolwiek byłby w stanie. Nawet jeżeli jest najlepszym dozorcą na świecie.

Możliwości do oszczędzania są nieograniczone. Nasze systemy również.

Rewolucja energetyczna dopiero się zaczęła, a systemy VIPA są gotowe na wszystko co może przyjść – łatwe do rozszerzania i proste do zintegrowania z innymi systemami. Dla przykładu nakierować panele słoneczne w kierunku słońca, w tym samym czasie wyłączyć piec CO i za pomocą prostego zestawienia pokazać, że być może powinieneś wymienić okna.

.